VESELUMS
Sevis apzināšanās ir pirmais solis ceļā uz pārmaiņām. Tikai tad, kad esi pa īstam iepazinis sevi, tu vari būt tu pats. Jāpārvar psiholoģiskie aizspriedumi, noliegumi, dusmas un bailes.
Cilvēki bieži vien projicē savas negatīvās īpašības un emocijas uz apkārtējiem, nespējot vai negribot tās ieraudzīt sevī. Jo vairāk cilvēks sevi izzina, jo ātrāk būs iespējams atrast nepilnības un novērst tās vai pieņemt. Ja cilvēks vēlas mainīt savu uzvedību, ir jāatzīst, ka pastāv kāds iemesls, kāpēc rīcība šobrīd ir tāda un ne citāda. Jāprot skatīties savām bailēm acīs, kas kavē lēmumu pieņemšanu.
ilvēks ir unikālas un vienotas apkārtējās pasaules daļa. Cilvēks ir būtne, kas labprāt kaut kam dod priekšroku un ne vienmēr spēj būt objektīvs. Zināt savas prioritātes un aizspriedumus var būt tikpat nozīmīgi kā tas, cik labi cilvēks prot novērtēt ārējos faktorus. Tas arī ļauj izveidot izpratni pašam par sevi, uzlabot vērtēšanas iemaņas, apzināties savas emocijas, fiziskās un garīgās izjūtas, kas kopā veido vienotu un savstarpēji saistītu ES jeb veselumu. Tādēļ savs ķermenis ir jāuztver kā vienots veselums.
Cilvēks nevar mainīt visu pasauli, bet var mainīt sevi, tāpēc cilvēki mācās paši no savām kļūdām. Turklāt, ja ieklausās intuīcijā, tad ar laiku pieņemtie lēmumi kļūst pareizāki. Vairums cilvēku, neveiksmes gadījumā, jūtas labāk rīkojoties un labojot situāciju. Tas, savukārt, dod iespēju paplašināt savas robežas, parādīt neatlaidību un sākt visu no jauna. Galvenais ir saglabāt motivāciju un iesaistīties lēmumu pieņemšanā, jo tas ir tas faktors, kas veicina dzīves kvalitātes uzlabošanu. Savukārt, lai uzlabotu pieņemto lēmumu kvalitāti, ieteicams uz situāciju un jau zināmo paskatīties no malas, lai saskatītu kopainu. No distances var redzēt jaunus ceļus un veidot jaunas sakarības. Parādās jaunas iespējas, vecā informācija pēkšņi šķiet jauna un jaunveidojumi kļūst par normu nevis retiem izņēmumiem. Tikai tā tiek pilnveidotas zināšanas un attīstās oriģinālā domāšana problēmu risināšanā.
Galvenais ir ceļš,
nevis rezultāts
Jāprot priecāties arī par pašu darba procesu, kas tiek veikts, lai sasniegtu veselumu.
Galvenais irceļš nevis rezultāts
Veiksmīgai lēmumu pieņemšanai un savu mērķu realizēšanai, nepieciešams izmantot visus cilvēka resursus – gan fiziskos, gan garīgos. Tas ir vienots veselums, kas vistiešākajā veidā atsaucas uz cilvēka emocionālo stāvokli. Jo veiksmīgāk darbojas cilvēka iekšējais veselums, jo vieglāk iespējams sasniegt savu mērķi. Jo vairāk cilvēks atrodas veseluma izjūtā, jo mazāk viņš baidās pāriet uz nākamo attīstības līmeni, sīkumi neļauj viņam zaudēt līdzsvaru.